ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Dziewiszewo powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Oferta

Poprzedniaid oferty: 4980 (1 z 1 wg. nr)Następna
Pensjonat KUHNORT Menu
Oferta
Galeria
Lokalizacja
Rezerwacja
Ceny : 60 - 85 zł 
Dziewiszewo 1
11-500 Dziewiszewo
tel. +48.874281579 , tel. kom. +48.505180325
Więcej informacji na stronie: www.dziwiszewo.pl

Kontaktując się z obiektem nie zapomnij powołać się na serwis turystyczny www.urlop.info.pl

 

You Tube: www://youtube.com/watch?v=BRISpz61vz4

 

GPS N: 54° 4' 4" E: 21° 36' 59" ZUMI: szukaj DZIEWISZEWO
Pensjonat „Kinort” w Dziwiszewie, nawiązujący swoją nazwą do dawnego miana wsi, jest położony przy tej urokliwej alei, pomiędzy bezpośrednio przylegającym do zabudowań, niewielkim lecz wyjątkowo rybnym - Jeziorem Dziwiszewskim, a rozległą taflą - również należącego do basenu Mamr - Jeziora Dobskiego, która ściele się kilkaset metrów od pensjonatu. Około trzech kilometrów na zachód, pośród lasów i morenowych wzgórz, rozlewa się niezwykle czyste, przepiękne krajobrazowo i mało spenetrowane przez letnich gości – jezioro Dejguny, za którym aż po Kętrzyn rozciągają się obszerne i tajemnicze Lasy Parczewskie. Z kolei na wschodzie, poprzez tzw. Lasek Fuledzki możemy nawet spacerem wybrać się na oddzielający Jezioro Dobskie od Kisajna Półwysep Fuledzki – miejsce wyjątkowe, zarówno pod względem krajobrazowym, jak i przyrodniczym.
Niewielki przysiółek Dziwiszewo (dawny, wschodniopruski Kuehnort) leży w północnej części szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, około 10 kilometrów od zachodnich rogatek Giżycka. Jadąc z Giżycka w kierunku Kętrzyna, za osadą Piękna Góra skręcamy z głównej szosy w prawo, kierując się drogowskazem na Dobę. Niepowtarzalną atmosferę północnych Mazur da nam odczuć już obsadzona starymi lipami i wiązami aleja, wiodąca wzdłuż zachodniego brzegu jeziora Kisajno (należącego do ogromnego akwenu jeziora Mamry) wprost do Dziwiszewa.
Są to znakomite tereny do wycieczek pieszych i rowerowych, jak również do wypraw konnych, które jesteśmy w stanie zorganizować. Wzgórza o stromym nachyleniu stoków, leśne jary i parowy, a także podmokłe tereny bagienne, są niezłym wyzwaniem dla wielbicieli jazdy na quadach.

Z Dziwiszewa jest blisko do wszelkich mazurskich atrakcji. Na Państwa życzenie oferujemy szeroki wachlarz tematycznych wypraw i rejsów, do których zachęcamy szczegółowo w innych rozdziałach. Na wyrażone wcześniej, przed przyjazdem do nas, życzenie jesteśmy też w stanie zorganizować jednodniowe lub weekendowe wycieczki do Królewca i Wilna.

Północne Mazury w okolicach Dziwiszewa są piękne zarówno w słoneczne lato, jak i złotą jesienią, czy mroźną zimą. Poza letnim sezonem można u nas oddawać się grzybobraniu, wędkarstwu oraz polowaniom. Ale przede wszystkim znakomicie odreagować wszechobecny we współczesnym życiu stress w dostojnej ciszy i kontakcie z pierwotną naturą. W mroźne i śnieżne zimy są tu znakomite warunki do uprawiania narciarstwa biegowego lub wędkarstwa podlodowego. Zapraszamy też na kuligi i wyprawy bojerowe po zakutych w lód jeziorach.

W okolicy możecie Państwo zwiedzić:

 • Pałac w Sztynorcie (ok. 16km lub 50km)
 • Kwatera Hitlera w Gierłoży "Wilczy Szaniec" (ok. 8km)
 • Bunkry wojsk lądowych III rzeszy w Mamerkach oraz śluzy na kanale Mazurskim (ok. 20km)
 • Wieża Bismarcka w Srokowie
 • Brzozowska Góra
 • Piramida w Rapie
 • Wioska indiańska - osada ekologiczna gdzie można skorzystać z możliwości przejażdżek psim zaprzęgiem w Ściborkach (ok. 50km)
 • Puszcza Borecka z ostoją żubra, tuz obok zagrody żubrów znajdziecie również wioskę indiańska (ok. 40km)
 • Mosty w Stańczykach (ok. 80km)
 • Giżycko (ok. 14km) - Wieża Ciśnień, Twierdza Boyen, Skrzydło zamku krzyżackiego, Most obrotowy,Kamienice z XIXw.
 • Kętrzyn (ok. 30km), - Zamek krzyżacki z XIVw., Bazylika świętego Jerzego z XIV w., Loża Masońska,Neogotycki Kościół św. Katarzyny
 • Święta Lipka (ok. 42km), Sanktuarium z XIIw.
 • Reszel (ok. 47km), - Zamek biskupów warmińskich z XIII w., Kościół gotycki z wieżą widokową z XIV w., Most gotycki z XIVw., Stara Plebania, Cerkiew parafialna pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego

Oczekujemy Was tutaj – na prawdziwej Mazurskiej Północy, gdzie życie jest wciąż surowo piękne i pełne dogłębnych, jak ciemne źrenice jezior, wrażeń! 

 


W OBIEKCIE
Internet
Internet
stołówka
stołówka
kawiarnia
kawiarnia
apartamenty
apartamenty

W POKOJACH
łazienka
łazienka
tv
tv

NA TERENIE OBIEKTU
parking
parking
zwierzęta dozwolone
zwierzęta dozwolone
plac zabaw
plac zabaw


CENNIK

 

 

od 01.04

do 15.09

od  16.09

do 20.12

Pokój

2-osobowy

cena za osobę

ze śniadaniem

85 zł/doba

75 zł/doba

Pokój

3, 4-osobowy

cena za osobę

ze śniadaniem

75 zł/doba

65 zł/doba

Apartament

4-osobowy

cena za osobę

ze śniadaniem

85 zł/doba

75 zł/doba

Obiadokolacja

cena za osobę

 

30 zł

30 złoferta czytana 9920 raz(y)

ONLINE 109 (3) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,465 sek.