ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Władysławowo informacje

Info

Władysławowo - leży na drodze prowadzącej na Mierzeję Helską, 48 km od Gdyni i 33 km od Helu. Prócz letniska jest również znanym portem rybackim. Rozwój letniska zapoczątkował gen. Józef Haller, który w 1920 r. wraz z kilkoma osobami zakupił 20 ha ziemi, na której wybudował hotele i pensjonaty.


ZABYTKI I ATRAKCJE
 
Dom Rybaka - jest typowym przykładem socrealizmu, zbudowany w latach 50-tych XX w. Wówczas pełnił funkcję hotelu dla rybaków, a obecnie jest siedzibą Urzędu Miasta. We wnętrzu możemy obejrzeć wystawę Rękodzieła Kaszubskiego oraz wystawę fotograficzną "Władysławowo wczoraj i dziś". Z wieży Domu Rybaka możemy podziwiać panoramę miasta, morze, Mierzeją Helską oraz Zatokę Pucką.

Port Rybacki z lat 1935-38, z którego wypływają statki wycieczkowe po Bałtyku.

Kościół MB Wniebowziętej - z początku lat 60-tych XX w. Stoi przy ulicy Żeromskiego. Warto zwrócić uwagę na wspaniałe witraże. We wnętrzu latem organizowane są koncerty organowe.

"Hallerówka" - willa gen. Hallera zbudowana w latach 20-tych XX w. Obecnie skromna willa jest siedzibą dyrekcji Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Na skwerze obok stoi pomnik Hallera z 1995 r.

Aleja Gwiazd Sportu - co rok, podczas Festiwalu Sportu, odsłaniane są gwiazdy upamiętniające sylwetki znanych sportowców.

Wąwóz Chłapowski schodzący nad samo morze, jest ulubionym miejscem spacerowiczów.

Centrum Rekreacji Aktywnej przy ulicy Żwirowej. Można przejechać się tu samochodem terenowym, wspiąć się po ścianie, zjechać na linie, pojeździć konno po plaży.

Noclegi

Noclegi w miejscowości Władysławowo kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.hel.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach na Helu, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę na Helu i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.wladyslawowo.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach we Władysławowie, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę we Władysławowie i wiele innych.
ONLINE 147 (8) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,199 sek.