ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Ustronie Morskie informacje

Info

USTRONIE MORSKIE leży w środkowej części województwa zachodniopomorskiego w odległości ok. 20 km na zachód od Kołobrzegu na trasie drogi krajowej nr 11.
Ustronie Morskie w przeszłości było rybacką wsią, wzmianki pochodzą już z XIII w.
Miejscowość położona jest na stromym klifie, który opada stromym urwiskiem ku piaszczystej plaży. Żywiczne lasy sosnowo - brzozowe umożliwiają delektowanie się naprawdę czystym powietrzem. Zawartość jodu w powietrzu jest najwyższa w warunkach klimatu morskiego w całej Europie.
Atrakcję stanowią dwa mola wysunięte na ponad 100 m w morze. Turyści, prócz wylegiwania się na plaży, mają możliwość uprawiania wielu wodnych sportów.  Do dyspozycji są korty tenisowe i sala gimnastyczna. Nie brakuje tu również oznaczonych tras rowerowych usytuowanych wzdłuż wybrzeża.

Atrakcje turystyczne Ustronia Morskiego i okolic:
- Dąb "Bolesław" - liczący 800 lat i dąb "Warcisław" (640 lat) - jedne z najstarszych dębów w Polsce,
- Kościół  z XIV w. znajdujący się w Rusowie,
- Park Podworski w Rusowie z 8 pomnikami przyrody,
- Lotnisko turystyczno - rekreacyjne w Bagiczu. Odbywają się tu loty widokowe samolotem oraz motolotnią. W sierpniu można uczestniczyć w Motolotniowych Mistrzostwach Polski o Puchar Bałtyku. W czasie imprezy organizowane są kursy na licencję pilota motolotniowego.
- Bastion wojskowy,
- Zabytkowe chałupy w Rusowie.

Noclegi

Noclegi w miejscowości Ustronie Morskie kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.kolobrzeg.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Kołobrzegu, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Kołobrzegu i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.mielno.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Mielnie, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Mielnie i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.pogorzelica.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Pogorzelicy, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Pogorzelicy i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.rewal.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Rewalu, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Rewalu i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.ustroniemorskie.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Ustroniu Morskim, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Ustroniu Morskim i wiele innych.
ONLINE 41 (3) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,300 sek.