ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Poddąbie informacje

Info

 Poddąbie jest małą nadmorską wioseczką leżącą pomiędzy Ustką a Rowami. Jest wymarzonym miejscem dla osób ceniących ciszę i spokój oraz piękno nieskażonej natury. Poddąbie położone są na skraju Słowińskiego Parku Narodowego, co umożliwia bezpośredni kontakt z przyrodą.


Miejsca warte odwiedzenia:

Rezerwat "Wzgórze Rowokół" z górą Rowokół (115 m n.p.m.) - wzniesienie polodowcowe położone w strefie chronionej Słowińskiego Parku Narodowego. W przeszłości góra uważana była przez Słowińców za świętą; w średniowieczu - miejsce kultu maryjnego; obecnie w dzień świętej nocy odbywa się tu misterium ukrzyżowania Chrystusa. Z górą związane są liczne mity i legendy. Jedna z nich opowiada o księżniczce, która zmieniła swój zamek w kolistą górę otoczoną rowem (stąd się wzięła nazwa Rowokół). Podania mówią, że nadal kryje się tu wiele bogactw i skarbów.
Na szczycie wzgórza znajduje się platforma widokowa na Smołdzino, jeziora Gardno i Łebsko oraz na wybrzeże Bałtyku.

Jezioro Gardno, na którym znajduje się Kamienna Wyspa zamieszkiwana przez ptaki. Wyspa stanowi ścisły rezerwat.

Dawny poligon rakietowy w Czołpinie, na terenie którego znajdują się woliery z gniazdami orłów bielików. Z tarasu widokowego można podziwiać panoramę Bałtyku oraz jezior Gardno i Łebsko.

ROWY - osada rybacka leżąca między Ustką a Łebą, pomiędzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Gardno, na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego, wśród sosnowych lasów. Pierwsze wzmianki na temat Rowów są z 1282 roku. Dzięki unikalnemu mikroklimatowi panują tu niepowtarzalne warunki do wypoczynku i turystyki. Niewątpliwym atutem miejscowości jest bliska odległość zarówno do morza jak i jeziora. Na zachód od Rowów możemy podziwiać wybrzeża klifowe i ruchome wydmy, które są główną atrakcją Słowińskiego Parku Narodowego. Spacerując po miejscowości nie przejdziemy obojętnie obok kamiennego, XIX wiecznego neoromańskiego kościoła. Przy ujściu rzeki Łupawy, w niewielkim porcie rybackim obejrzymy kolorowe kutry. Przy wejściu na teren parku mamy możliwość skorzystania z usług wypożyczalni rowerów, na których zwiedzimy piękne okolice.

USTKA jest miejscowością uzdrowiskową w centrum polskiego wybrzeża. Położenie kurortu, lecznicze oddziaływanie klimatu, morskiej bryzy bogatej w sole jodu, magnezu, potasu i wapnia, wiatru przesyconego zapachem żywicy i sosnowego igliwia oraz słońca powoduje, że to urocze miasteczko jest odwiedzane nie tylko przez pragnących odpocząć na łonie natury letników, ale też przez osoby cierpiące na schorzenia układu krążenia, dróg oddechowych, tarczycy, reumatyzm, alergie. Mikroklimat Ustki leczy, zwiększa odporność, aktywność, hartuje organizm, regeneruje siły, a widok na otwarte morze zmniejsza napięcie nerwowe.
W Ustce warto zobaczyć kościół, spichlerze, latarnię morską, promenadę nadmorską, powojenne bunkry, port i piękny urwisty brzeg (klif).

Noclegi

Noclegi w miejscowości Poddąbie kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.dabki.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Dąbkach, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Dąbkach i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.darlowko.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Darłówku, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Darłówku i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.darlowo.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Darłowie, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Darłowie i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.rowy.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Rowach, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Rowach i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.ustka.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Ustce, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Ustce i wiele innych.
ONLINE 107 (1) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,438 sek.