ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Niechorze informacje

Info

Niechorze (do 1945 niem. Horst, Ostseebad Horst) – wieś sołecka w północno-zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, w gminie Rewal między Rewalem a Pogorzelicą nad Bałtykiem.

We wsi znajdują się latarnia morska, która stoi na wysokim klifie, Muzeum Rybołówstwa Morskiego, mały park, w którym znajduje się głaz z tablicą upamiętniającą 27. rocznicę "wyzwolenia" Niechorza, a także remiza Ochotniczej Straży Pożarnej, ośrodek zdrowia, apteka, kino, urząd pocztowy, przedszkole, szkoła podstawowa, kościół św. Stanisława BM, stacja kolei wąskotorowej Gryfice-Pogorzelica, przystanek autobusowy, ośrodki wczasowe, hotele, pensjonaty, kwatery prywatne, campingi, pola namiotowe, zespół sportowo-rekreacyjny (boiska do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki oraz korty tenisowe) .

Na początku Niechorze było typową wsią rybacką. Jego charakterystyczną dominantą widokową jest wybudowana w 1866 roku latarnia morska. Rozwój wsi jako kąpieliska datuje się od XIX wieku, ale jego prawdziwy rozkwit zaczął się w 1870 roku. W 1889 roku zarejestrowano tu już 700 letników, a przed I wojną światową, przyjechało ich do Niechorza trzykrotnie więcej. Na ich potrzeby tuż przy plaży, na płyciźnie, wybudowano na palach imponujących rozmiarów pawilon kąpielowy (Familienbad), który dziś możemy podziwiać jedynie na przedwojennych widokówkach. 1 lipca 1896 roku otwarto pierwszą, zachodnią linię Gryfickiej Kolei Wąskotorowej łączącą Gryfice z Niechorzem.

Atrakcje:

  • Latarnia morska (45 m) zbudowana w 1866 roku na klifie i odbudowana w 1948. Z tarasu latarni roztacza się wspaniały widok na jezioro Liwia Łuża i Bałtyk.
  • Muzeum Rybołówstwa Morskiego przy Al. Bursztynowej 28.

 

 

Noclegi

Noclegi w miejscowości Niechorze kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.kolobrzeg.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Kołobrzegu, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Kołobrzegu i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.mielno.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Mielnie, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Mielnie i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.pogorzelica.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Pogorzelicy, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Pogorzelicy i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.rewal.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Rewalu, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Rewalu i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.ustroniemorskie.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Ustroniu Morskim, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Ustroniu Morskim i wiele innych.
ONLINE 107 (2) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,361 sek.