ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Krynica Morska informacje

Info

KRYNICA MORSKA - leży w połowie Mierzei Wiślanej, jest jednym z najmłodszych polskich miast.


Atrakcje


- PORTY: rybacki - nad morzem, żeglugi turystycznej - nad zalewem - można wybrać się na rejs do Elbląga, Fromborka i Kaliningradu, jachtowy.

- LATARNIA MORSKA (25 m) - jej światło widoczne jest z odległości 18,5 mil morskich. Obecna latarnia wybudowana została po roku 1945 na miejscu latarni z 1895 r., która została wysadzona przez Niemców pod koniec II wojny światowej. Ze szczytu latarni roztacza się wspaniały widok na całą Mierzeję Wiślaną, Zalew Wiślany, Frombork a nawet Rosję. W budynku latarni prezentowane są wystawy plastyczne i fotograficzne dokumentujące historię Krynicy.

- MOLO SPACEROWE.

- PLAŻE DLA NATURYSTÓW
rozciągające się wokół Krynicy.

- ZJEŻDŻALNIE WODNE
na krynickich plażach. Największa ma 85 m długości.

- ZABUDOWA MIASTA pochodząca z początku XX wieku, na którą składa się zespół zabytkowych willi i pensjonatów.


Atrakcje okolic


"SKARPA" - punkt widokowy, z którego roztacza się piękny widok na Zalew Wiślany, Wysoczyznę Elbląską. Górka leży ok. 9 km za Krynicą Morską, 2 km przed Piaskami. Oprócz wspaniałych widoków możemy tu zobaczyć niszczycielskie siły Zalewu Wiślanego, które z roku na rok zabierają po kawałku ląd. Jeśli dopisze nam szczęście spotkamy tu m.in. kormorana i żurawia.

"WIELBŁĄDZI GARB" - najwyższy pagórek na Mierzei Wiślanej (48,5 m n.p.m). Zobaczymy z niego piękno całego Zalewu Wiślanego oraz Wysoczyznę Elbląską.

REZERWAT BUKI - znajduje się niecały kilometr od drogi prowadzącej z Krynicy do Przebrna. Powstał w 1962 r., swą powierzchnią zajmuje 7 ha terenu. Jego przeznaczeniem jest ochrona naturalnego drzewostanu 150-letniego buka. W rezerwacie występuje również sosna, świerk, garb, olcha czarna, a z drzew sztucznie wprowadzonych sosna wejmutka i modrzew europejski.


KĄTY RYBACKIE
- Muzeum Zalewu Wiślanego mieści się w porcie rybackim w centrum wsi.
- Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej - jest jednym z największych w Europie, znajduje się w nim ok. 700 gniazd lęgowych usytuowanych na szczytach 100 letnich sosen. Rezerwat utworzono w 1957 roku, swym obszarem zajmuje 10,8 ha.

SZTUTOWO
- Państwowe Muzeum Sztuthof - usytuowane w miejscu dawnego obozu koncentracyjnego Stutthof założonego w 1939 r. Zginęło tu ponad 85 tys. osób kilkunastu narodowości. W styczniu 1945 r. rozpoczął się tu tzw. marsz śmierci, zmarło wówczas ponad 4 tys. więźniów. Na terenie muzeum stoi Pomnik Walki i Męczeństwa dzieła rzeźbiarza Wiktora Tołkina.

STEGNA
- Kościółek z 1681 r. częściowo o konstrukcji szkieletowej, w której znajduje się barwna polichromia stropu i ścian, przedstawiająca sceny z życia Chrystusa. Świątynia posiada frontową, niską wieżę. W kościółku można podziwiać barokowe organy, na których, w sezonie letnim, odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej.

MIKOSZEWO

- Rezerwat "Mewia Łacha" - powstał w 1991 r. na powierzchni 131,5 ha. Ma on za zadanie ochraniać gniazda lęgowe rybitwy zwyczajnej, białoczelnej, czubatej i popielatej. W okresie wiosennym i jesiennym można zaobserwować ty także: czaplę siwą, bociana czarnego, żurawia, mewę oraz kolonie ptaków siewkowych i blaszkodziobych.

ELBLĄG
- Katedra św. Mikołaja wzniesiona w XIII w., z późniejszą przebudową. Interesująca jest 95-metrowa wieża kościoła, na szczycie której znajduje się kilkusegmentowa latarnia z iglicą. We wnętrzu uwagę przyciąga chrzcielnica z 1387 r., gotycki tryptyk, renesansowa ambona.
- Brama targowa z 1319 r. - brama miała za zadanie strzec północnego wjazdu na stare miasto.
- Galeria El - znajduje się w gotyckim kościele Mariackim. W niedzielę w galerii można posłuchać kameralnych koncertów.
- Muzeum Elbląskie, w którym znajduje się ekspozycja zbiorów historyczno-etnograficznych. Na parterze będziemy podziwiać wystawy czasowe współczesnych artystów.
- Ratusz, z wieży którego można podziwiać panoramę miasta.
- Bażantarnia - jest wspaniałym miejscem do spacerów. Znajduje się po wschodniej stronie miasta. Na skraju lasu znajduje się muszla koncertowa i restauracja.
- Kanał Ostródzko-Elbląski, na którym,w czerwcu, organizowane są zawody Canal Trophy (zawodnicy mają za zadanie przepłynąć odcinek 10-kilometrowej trasy na dętce samochodowej).
- Nowa Holandaia - znajdują się tu piękne aleje spacerowe, małe zoo, kanały, staw z Wyspą Zakochanych, restauracja, wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz scena muzyczna.

KADYNY
- Klasycystyczny pałac z XVIII w.
- Stadnina koni.
- Wytwórnia ceramiki.
- Pozostałości barokowego klasztoru Franciszkanów.
- 700-letni dąb Bażyńskiego.

FROMBORK
- Katedra z muzeum Mikołaja Kopernika oraz jego grobem. Wnętrze wyposażone jest w stylu gotyckim, renesansowym i barokowym. Warto wejść na dzwonnicę, z której rozpościera się piękny widok na Zalew Wiślany. Latem, co niedzielę możemy posłuchać koncertów organowych.
- Fortyfikacje na Wzgórzu Katedralnym.
- Gotycki kościół z płasko ściętą wieżą wodną, z której latem można podziwiać piękno zatoki oraz Wzgórze Katedralne.
- Muzeum Dawnej Medycyny - mieści się w szpitalu Ducha Świętego z XVIII w. Znajdują się tam stare księgi medyczne, naczynia, tygle, przyrządy lekarskie oraz zbiór gotyckich rzeźb sakralnych. 

Noclegi

Noclegi w miejscowości Krynica Morska kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.krynicamorska.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Krynicy Morskiej, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Krynicy Morskiej i wiele innych.
ONLINE 96 (1) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,213 sek.