ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Smardzewice informacje

Info

 
Smardzewice  - miejscowość turystyczna położona  w pobliżu Zalewu Sulejowskiego oraz rzeki Pilicy w województwie łódzkim.
    W sezonie liczba przebywających tu osób wzrasta  z 2 do ponad 12 tysięcy. Wynika to z dwóch faktów: Smardzewice są  położone blisko trasy szybkiego ruchu łączącej Warszawę-Wrocław-Katowice (zwanej Gierkówką) i drogi krajowej Łódź-Radom oraz przede wszystkim z powodu walorów turystycznych terenu.

Główne atrakcje turystyczne:
Zalew Sulejowski - zbiornik o powierzchni 23 km kw. Wspaniałe miejsce do wypoczynku indywidualnego jak i zbiorowego. Obowiązuje tu strefa ciszy i mimo, iż nie można tu uprawiać sportów motorowodnych, bezpieczne wody o piaszczystym dnie oraz możliwość cumowania w dowolnym miejscu umożliwiają żeglowanie na całej powierzchni zalewu. Uroku dodają przepiękne krajobrazy wysepek, zalesionych brzegów i malowniczych zatoczek. Wokół zbiornika rozmieszczonych jest wiele przystani żeglarskich, pól biwakowych oraz lokali gastronomicznych. Amatorów wędkarstwa informujemy o pływających tu karpiach, linach, sandaczach i szczupakach. Tutaj zagnieździły się również mewy śmieszki oraz kaczki nurkujące, a w czasie przelotów można spotkać łabędzie i kormorany. 
- Ośrodek Hodowli Żubrów (pierwotna nazwa: Zwierzyniec Bizonów), działający od 1931 r. Na 56 ha wydzielonej części Spalskiego Parku Krajobrazowego, wędrując wytyczonymi trasami oraz z zagrody widokowej można podziwiać ok. 20 żubrów. Trasę ze Smardzewic do Ośrodka można pokonać pieszo (ok. 45 min), rowerem (ok. 10 min)  lub bryczką konną.
Bunkry pohitlerowskie w Konewce i Jeleniu o długości 380 m.

Noclegi

Noclegi w miejscowości Smardzewice kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻ

ONLINE 75 (1) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,201 sek.