ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Augustów informacje

Info

herb Augustów
Augustów – miasto nad rzeką Nettą położone pomiędzy jeziorami Necko, Sajno i Białe, na skraju Puszczy Augustowskiej, która jest największym skupiskiem leśnym Europy. Miasto ma znaczenie turystyczno – gospodarcze, jest bazą tranzytową łączącą Europę z krajami nadbałtyckimi i Skandynawią, jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych Polski. Augustów to wspaniałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, kajakarstwa, żeglugi, narciarstwa wodnego, lotów na paralotniach. To także miejscowość uzdrowiskowa, dzięki odkrytym tu złożom borowiny i wód mineralnych. Dla amatorów pieszych i rowerowych wycieczek otworem stoją szlaki turystyczne. Zapach olejków eterycznych zachęca do spacerów po świerkowo sosnowym lesie, który jest naturalnym filtrem powietrza. W leśnych gęstwinach żyją sarny, jelenie, dziki, kuny, łasice. lisy, dlatego tereny te są w sezonach łowieckich chętnie odwiedzane przez myśliwych.
Do najbardziej znanych zabytków Augustowa należy zaliczyć Kanał Augustowski o długości ponad 100 km łączący dorzecza Wisły i Niemna.
 


Noclegi

Noclegi w miejscowości Augustów kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach Nowych Gutach, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę Nowych Gutach i wiele innych.
ONLINE 84 (2) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,379 sek.