ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Stankowice informacje

Info

Stankowice

Stara wies łańcuchowa położona na Pogórzu Izerskim, w niewielkej odległości od Zalewu Leśniańskiego oraz rzeki Kwisy. Jej historia sięga XIV w., kiedy to sama wieś i jej pierwasza nazwwa Ragensdorf, związana była z właścicielami zamku Czocha. Do dziś pozostała tu niezakłocona niczym cisza, spokój, piękno natury, czysta woda i czyste powietrze.

Atutem tego miejca i okolicy  są  kilometry ścieżek rowerowych, możliwość uprawiania sportów wodnyh, wędkarstwa, jazda konna. Znanym zabytkiem tej niewielkiej wioski jest pochodzący z XIV w. kościół filialny MB Anielskiej, z którego do chwili obecnej zachowały się mury i fragment sklepienia krzyżowego, dzwon na kościelej wieży, neogotycka ambona i prospekt organowy oraz pochdzące z kolejnych wieków: renesansowa płyta nagrobna, prezbiterium, nawa i pięć epiafiów. 

Niedaleko Stankowic, przy drodze do Gyfowa Śląskiego stoi baszta, wybudowana na murach starej kamiennej szubienicy z 1707 roku.


Stankowice są doskonałą bazą wypadową w Góry Izerskie, do Czech - 5 km i Niemiec - 35 km.

 

 

Noclegi

Noclegi w miejscowości Stankowice kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach Lubiechowej, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę Lubiechowej i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.karpacz.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Karpaczu, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Karpaczu i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.swieradowzdroj.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Świeradowie Zdrój, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Świeradowie Zdrój i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.e-szklarska.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Szklarskiej Porębie, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Szklarskiej Porębie i wiele innych.
ONLINE 113 (6) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,259 sek.