ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Nowa Wieś informacje

Info

Zapora na rzece Łomnica w Karpaczu powstała w latach 1910-1915. Przez jej koronę przebiega szlak turystyczny.

Bezpośrednią przyczyną do wzniesienia budowli były powodzie, jakie nawiedzały ten rejon w XIX wieku. Rzeka Łomnica ma 20 km długości i uchodzi za dziką i niebezpieczną. Dlatego też podczas obfitych opadów deszczu czy też wiosennych roztopów jej poziom podnosił się na tyle, że woda zalewała okoliczne łąki, gospodarstwa, domy, a nawet linię kolejową. W XIX wieku trzykrotnie Łomnica dała się we znaki mieszkańcom, aż w końcu zapadła decyzja o budowie zapory. Koryto rzeki zostało uregulowane, a jedna z mniejszych zapór na rzece utworzyła malowniczy wodospad zwany Dzikim Wodospadem - miejsce licznie odwiedzane przez mieszkańców i turystów.


Noclegi

Noclegi w miejscowości Nowa Wieś kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach Wojtówce, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę Wojtówce i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.dusznikizdroj.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Dusznikach Zdrój, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Dusznikach Zdrój i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.kudowazdroj.com.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Kudowie Zdrój, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Kudowie Zdrój i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.ladekzdroj.com.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Lądku Zdrój, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Lądku Zdrój i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.polanicazdroj.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Polanicy Zdrój, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Polanicy Zdrój i wiele innych.
ONLINE 70 (4) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,023 sek.