ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Międzygórze informacje

Info

MIĘDZYGÓRZE jest piękną miejscowością w Sudetach Wschodnich. Jak sama nazwa wskazuje, leży między stokami górskimi porośniętymi gęstymi lasami, co nadaje temu miejscu niezwykłego uroku. Dzięki bogatej faunie i florze oraz przepięknym krajobrazom w 1965 roku został utworzony rezerwat przyrody "Śnieżnik Kłodzki".
Specyficzne warunki bioklimatyczne sprawiają, że miejscowość jest znakomitym ośrodkiem uzdrowiskowym. Międzygórze we wczasowisko przekształciło się w XIX wieku z osady leśnej. Z tamtego okresu zachowały się urokliwe, drewniane domy stylizowane na kształt szwajcarski i norweski.

Zarówno w lecie, jak i zimie nikt nie ma prawa się tu nudzić. Latem spacerujemy malowniczo położonymi szlakami turystycznymi, wybieramy się na rowerowe wycieczki oznakowanymi trasami lub korzystamy z wielu stałych imprez kulturalnych oferowanych przez rejon, takich jak:
  • Dni Międzygórza - początek sierpnia,
  • Festyn Świętojański w Długopolu Zdroju - koniec czerwca,
  • Turniej Rycerski w Bystrzycy Kłodzkiej - koniec sierpnia,
  • imprezy letnie w Bystrzycy Kłodzkiej (np. piknik lotniczy).
Dla zwolenników zimowego wypoczynku przygotowanych jest 6 nartostrad o różnym stopniu trudności oraz rynna snowboardowa o długości 210 m.

Z Międzygórza można również wybrać się na wiele interesujących wycieczek, np.: Strzeliniec Wielki (919 m) i Mały (856 m), Skalniak (915 m) oraz Błędne Skały.

Noclegi

Noclegi w miejscowości Międzygórze kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach Wojtówce, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę Wojtówce i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.dusznikizdroj.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Dusznikach Zdrój, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Dusznikach Zdrój i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.kudowazdroj.com.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Kudowie Zdrój, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Kudowie Zdrój i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.ladekzdroj.com.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Lądku Zdrój, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Lądku Zdrój i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.polanicazdroj.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Polanicy Zdrój, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Polanicy Zdrój i wiele innych.
ONLINE 129 (4) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,309 sek.