ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Michałowice informacje

Info

Michałowice

Powstały jako wieś w połowie XVII wieku, obecnie są częścią Piechowic.
Według legendy została założona przez trzech braci Michałów z Czech, którzy byli religijnymi uciekinierami. Od 1891 do 1937 roku funkcjonowała tu opadowa stacja meteorologiczna.
Wieś jest świetnym miejscem widokowym na Śnieżne Kotły.
W okolicach istnieje kilka szlaków rowerowych, blisko stąd do Szklarskiej Poręby, Jagniątkowa i Sobieszowa, który słynie ze średniowiecznego Zamku Chojnik. W Michałowicach swoją siedzibę ma prywatny „Teatr Nasz”, który wystawia spektakle kabaretowe. Mieszka tu też polski malarz surrealistyczny i metaforyczny, urodzony w Kolonii, Paweł Trybalski.

Przez Michałowice przechodzą szlaki: 
  • niebieski- z Piechowic na Przełęcz pod Śmielcem przez Trzy Jawory,  
  • zielony- ze Szklarskiej Poręby na Grzybowiec.

Noclegi

Noclegi w miejscowości Michałowice kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach Lubiechowej, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę Lubiechowej i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.karpacz.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Karpaczu, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Karpaczu i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.swieradowzdroj.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Świeradowie Zdrój, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Świeradowie Zdrój i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.e-szklarska.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Szklarskiej Porębie, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Szklarskiej Porębie i wiele innych.
ONLINE 97 (7) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,299 sek.