ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Krościenko informacje

Info

Krościenko nad Dunajcem

położone jest w malowniczej kotlinie górskiej na wysokości ok. 420-500 m.n.p.m pomiędzy pasmami Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego u brzegu rzeki Dunajec i potoku Krośniczanka.
Takie położenie miejscowości sprawia, że Krościenko jest doskonałą bazą wypadową dla turystów zwiedzających otaczające pasma górskie - terenów zaliczanych do najpiękniejszych zakątków Polski.
Osobliwością krajobrazową na międzynarodową skale jest przełom Dunajca. Rzeka ta stanowi również bardzo atrakcyjny górski szlak wodny, odbywają się tu m.in. kajakowe mistrzostwa Polski. W przełomowym odcinku pod Tylmanową, utworzony został rezerwat krajobrazowy.

Cennym składnikiem środowiska przyrodniczego są źródła mineralne, znajdujące się na Zawodziu tj. na prawym brzegu rzeki Dunajec, są to szczawy alkaliczno-słone, skuteczne przy leczeniu schorzeń dróg oddechowych i płuc, nieżytów narządów trawienia, żródła te również skracają rekonwalescencje.Noclegi

Noclegi w miejscowości Krościenko kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.szczawnica.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Szczawnicy, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Szczawnicy i wiele innych.
ONLINE 117 (3) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,199 sek.