ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Czermna informacje

Info

Czermna (niem.Tscherbeney, 1937-45: Grenzeck) - część miasta Kudowa-Zdrój (woj. dolnośląskie), dawniej osobna wieś.

Atrakcje:

  • Kościół parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja mający swe początki w XIV w. Zniszczony podczas wojen husyckich, odbudowany w XVI wieku. Obecny wystrój barokowy otrzymał w 2 połowie XVIII w. Kilkukrotnie restaurowany. Ołtarze boczne oraz ambonę wykonał rzeźbiarz Alois Schmidt z Lądku-Zdrój (Landeck) w roku 1930.
  • Wolnostojąca dzwonnica zbudowana w 1603 roku jako baszta o przeznaczeniu wojskowym.
  • Pomiędzy kościołem a dzwonnicą znajduje się Kaplica Czaszek. Jedyne w Polsce ossuarium zbudowane zostało w latach 1776-1804 przez księdza Wacława Tomaszka (wspomaganego przez Leopolda von Leslie). Ściany i sufit kaplicy pokrywa ok. 3 tys. czaszek i kości ludzkich. Dalsze 20-30 tys. szczątków leży w krypcie pod kaplicą. Są to pozostałości ofiar wojen śląskich z lat 1740-1742 i 1744-1745 oraz chorób zakaźnych (epidemii cholery) z XVIII wieku.

 

Noclegi

Noclegi w miejscowości Czermna kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach Wojtówce, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę Wojtówce i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.dusznikizdroj.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Dusznikach Zdrój, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Dusznikach Zdrój i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.kudowazdroj.com.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Kudowie Zdrój, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Kudowie Zdrój i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.ladekzdroj.com.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Lądku Zdrój, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Lądku Zdrój i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.polanicazdroj.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Polanicy Zdrój, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Polanicy Zdrój i wiele innych.
ONLINE 111 (1) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,346 sek.